MS den 1

První soutěžní den MS proběhl ve znamení silného větru. Již od rána foukalo kolmo na dráhu 6, v nárazech 10m/s. To je na hranici regulérnosti soutěže, ale dlužno říci, že se toho všichni chopili se ctí.

My jsme utvořili skupinu větroňů. Tedy Roman Fousek, Fanda Kšána, Pepa Hejsek a já. Celý den to byla větrná loterie. A tak jsme se před obědem odcházeli zchladit, já s jedním maxem, Roman se dvěma, Franta plnej a Pepa s jedním, ale s tím, že bude létat ještě jeden model.

Motoráci dopolene moc nelétali, pouze kategorie OTMR-A. Odpoledne vítr trochu ustal – tak 5 m/s s nárazy do 8 m/s. Dolétali jsme větroně, já už maxo nepřidal, stejně jako Pepa Hejsek.  Roman se dostal do rozletu.

V motorácích se situace vyvinula dobře. Petr Hrubý mě trefil do nohy svým Playboyem NMR. Tím si o drsného kladeňáka zničil svůj stroj. 😊 Zároveň se mě ale ujal a pomohl mi odlétat kategorii 1/2A Texaco, ve které jsem nakonec zvítězil před Zdeňkem Sýkorou!

V kategorii NMR  vyhrál v rozletu Sláva Štorek před Petrem Knobem, třetí byl Míra Vaněk.  Stejně tak Slávek vyhrál  kategorii OTMR – A.

Smolařem dne byl Petr Svoboda, který druhý start v NMR a zároveň druhý max. zakončil nárazem do soutěžících, rozbitím letadla a tedy nulou.

Rozlet větroňů byl famózní. 11 větroňů. Roman přistál na desátém místě a Fanda na pátém místě. Omylem ho ale zapsali na šestém. Ale my chlapci víme!

Dnes jsme tedy byli ze čtyř kategorií třikrát první. HURÁ!!!