Vážení kolegové a kamarádi,
jako každý měsíc se vracím k událostem na našem webu za měsíc říjen. Měl jsem obavy, že nebude materiál, který bychom na web umístili, ale opak byl pravdou. V měsíci říjnu jsme publikovali 20 článků, které vám přinesly informace z posledních závodů před virem, informace z klubu a také informace o identifikaci modelu.
Vrátím se k hledání modelu, to byla celkem zajímavá zkušenost. Jednak vše bylo iniciováno kolegy, modeláři z Německa a pak se k tomu navázala komunikace z kolegy z Rakouska, a celé to nakonec skončilo u nás. Kontaktoval jsem různé kolegy, ale nikdo nebyl schopen model určit, ale sázka na pana Jaromíra Jančaříka byla trefa do černého. Pak to již byla chvilka a model byl na světě. Nalezl jsem jej dle imatrikulace, která byla na křídle modelu. Zdrojem poznání byl v tomto případě archiv na stránkách SAM78. Jsem rád, že jsme jako klub známi i v zahraničí. Upřímně, spolupráce mezi kluby je odjakživa takovou druhou náplní modelářů. Předávání informací a zkušeností je součást modelářského života. Pomoci kolegovi radou či informací je přesně to, co dělá naši společnost komunitou. A to je dobře.
Nyní se vrátíme k naší oblíbené hitparádě čtivosti článků. V měsíci říjnu vás velmi zajímal článek, který jsme vytvořili společně s panem Radimem Mertou „Ještě jednou model SV-1“, který dosáhl 123 zobrazení během měsíce. K tomu uvádíme i graf, kde je vidět, jak jste si článek intenzivně prohlíželi. Archenopterix jsem uveřejnil na konci měsíce a i když je o něj velký zájem, nebude nejčtenější ani v říjnu a předpokládám ani listopadu.
Dole uvádím graf, jak jste intenzivně četli článek „Ještě jednou model SV-1“. Zde je vidět, jak jste postupně článek objevovali a v pátek 23.10. se na něj podívalo nejvíce čtenářů.
Ve statistikách jsou další zajímavé informace a nyní se o ně podělím. Díval jsem se odkud se k nám lidé připojují, z jakých zemí. Jsou to především čtenáři z České republiky, také kolegové z USA, kteří k nám „proskočí“ ze stránek amerického SAMu, ale díky komunikaci s kolegy ze zahraničí, z Německa, Rakouska a Itálie máme čtenáře i odtud. Jsem rád, že na krátký čas zmizely pokusy se dobít do našich stránek. Bývají to návštěvníci z Číny či jiných zemí, jako je třeba Španělsko, Venezuela, Rusko a podobně. Nyní se podívejme odkud naši čtenáři jsou.
Mapa ukazuje všechny vstupy za měsíc říjen.
Tabulka zobrazuje prvních 10, zbytek je nezajímavý, je tam po jednom pokusu z každé země. Údaj „Noví uživatelé“ berte s rezervou. Je zde ale vidět, že kolegové ze Slovenska se k nám vrací a čtou naše články.
Co se týká některých informací, které jsou uváděny na našich stránkách, chtěl bych připravit anketu, kde bych rád zjistil, zda časopis Clarion je to pravé ořechové, co vás zajímá. Zda neexistuje jiný, na webu takto publikovaný časopis, který by vás zajímal více. Anketu připravím a pak zveřejním. Doufám, že vám to zpříjemní „dobu s virem“.
Chtěl jsem se ještě zmínit o jedné věci a tou je zpětná vazba. Jsou věci, které se povedou a občas se stane, že se něco nepovede, nebo je některé vyjádření pochopeno jinak. Máme všichni nějaké ty zkušenosti a tudíž máme občas na některé věci jiný pohled. Proto i mě se stane, že něco napíšu v domnění, že „je to přece jasné“ a pak se nakonec ukáže, že to nebylo úplně přesné a nebylo to správně naformulované. Proto jsem rád za konstruktivní zpětnou vazbu. Když mi někdo napíše, že to chápe „nějak“ a já pak se na to podívám a říkám si „jasně je to špatně naformulované“, je to přesně ten typ spolupráce, který dává smysl. Jsem rád, že mi takovou zpětnou vazbu dáváte a jsem rád, když zareagujete na některou z výzev, které jsou v našich článcích.
Poslední věc, kterou potřebuji zmínit je, že na našich stránkách budu potřebovat něco otestovat, a tak je možné, že při zobrazení stránek se objeví nová položka v menu. Pak zanedlouho zmizí. Bohužel nemám k dispozici testovací prostředí, a tak to musím vyzkoušet v „živém“ prostředí. Ale nelekejte se. Pokud vše dopadne dobře, budete o provedené změně (doufám vylepšení) informováni.
Mějte se krásně, zdraví Jirka Hloušek jako admin